BUZZ
SZEPTANY
WoMM

Buzz marketing to specyficzna forma promocji twojej marki lub usługi oparta na rekomendacjach zamieszczanych na forach, stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz innych miejscach, gdzie twój produkt może być oceniany.

Jej głównym celem jest wywołanie zainteresowania twoim produktem lub usługą, ale nie w sposób nachalny lub ten przedstawiony w reklamie, raczej w formie rekomendacji, zaleceń, czy nawet zapytania o innych o opinię. Stąd nazwa buzz – czyli bzyczenie. Chodzi o zrobienie sztucznego szumu, tak by twoja usługa była zauważalna w internecie. Oczywiście WoMM (word of mouth marketing) ma przyjęte pewne zasady etyczne.Opinie nie powinny być przekłamane. Nie mniej, czymże innym jest SEO stron internetowych? Dla nas jest to sztuczne podniesieniu pozycji w wyszukiwarce. Jest to usługa, która ma przynieść wymierne korzyści. Tak samo działa marketing szeptany.

Dla kogo i jako zagrożenia niesie taka forma reklamy?

Jest to doskonały sposób promocji dla nowo powstających produktów, usług, działalności – które jeszcze nie są rozpoznawalne ani szerzej znane. Jeżeli twoja działalność prowadzona jest od kilku lat, masz grono wiernych klientów – marketing szeptany może pomóc Ci wprowadzić nowy produkt, nie mniej samej ugruntowanej pozycji marki nie zmieni. Buzz marketing może pomóc Ci również zniwelować skutki negatywnych działań konkurencji (np wystawianych przez nich złych opinii).

Jak każda forma reklamy, przy marketingu szeptanym bardo mocno należy uważać na skalę i sposób działania. Naszym zadaniem jest tak sprawne zrealizowanie kampanii by wyglądała naturalnie, stąd rozłożenie w czasie, stopniowanie opinii, różne komentarze. Pamiętaj, to muszą być działania wiarygodne. I my takie właśnie rozwiązania oferujemy. Dyskretne, nie nachalne, skierowane do wskazanych grup docelowych.

zespół iLikeU.pl

biuro@iLikeU.pl